Soukromý sektor a příspěvky občanů zachraňují sociální služby!

9. duben 2020 | Hlavní, Blog, Inspirujeme

Dnešním dnem začíná distribuce ochranných pomůcek a dalšího materiálu sociálním službám. Jedná se o roušky, respirátory, ochranné štíty, dezinfekce, dezinfekční gely, jednorázové rukavice, ale také potravinové balíčky a vitamíny pro zaměstnance, nutriční nápoje nebo tablety pro klienty, aby mohli zůstat v kontaktu se svými nejbližšími.

"Jde o obrovskou vlnu solidarity nejen jednotlivých občanů, ale hlavně celé řady firem, kterým není osud sociálních služeb a jejich zaměstnanců lhostejný a rozhodly se je zachránit. Dnes a v příštích dnech jsme spustili distribuci materiálu za více než 15 mil. Kč," uvedl prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký. Většina materiálu je již ve skladech, na další se čeká nebo je na cestě.

Jiří Horecký, prezident APSS ČR

Jiří Horecký, prezident APSS ČR

Dnešním dnem se otevřely výdejní sklady v Táboře a v Brně a začíná distribuce těm nejpotřebnějším, v tuto chvíli je to více než 800 poskytovatelů sociálních služeb.

Provoz obou distribučních skladů a rozvoz po celé republice zajišťuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a společnosti IRESOFT a Sazka, a. s.

"Jsme společností, která se v sociálních službách pohybuje již 15 let. Díky tomu známe velmi dobře své zákazníky a tušíme, čím si asi teď musejí procházet. Jak chcete udržet zdravé seniory a lidi s postižením, když nemáte ani základní ochranné pomůcky? Nedivím se, že se pak stávají situace, že se virus rozšíří po celém zařízení. A chápu frustraci lidí, kteří tomu musí čelit v první linii," říká Jiří Halousek, jednatel společnosti IRESOFT, která se do této iniciativy společně s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR pustila mezi prvními.

Do pomoci sociálním službám se kromě IRESOFTu doposud zapojily a zapojují společnosti NestléHARTMANN - RICO a. s.Alza.czNutricia, a. s.Sazka, a. s.Professional support s. r. o.TETA drogeriefinanční skupina AXAAtelier PONER s. r. o., ale i Nadační fond AvastNadace Karla Janečka či Naarden International s. r. o.

V rámci pomoci sociálním službám iniciovala společnost Philip Morris ČR projekt darovaných tabletů "Tablet od srdce". Ten umožní vzájemné propojení izolovaných seniorů s jejich rodinami a přáteli pomocí videohovorů, protože vizuální kontakt, tedy kontakt "z očí do očí", je podle mnoha studií velmi důležitý pro zvládání stresových stavů a lepší psychický stav.

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR jako garant projektu převzala prostřednictvím Nadace Charty 77 od Philip Morris ČR celkem 900 tabletů, které tato společnost do jednotlivých zařízení doručí již naprogramované a zaškolí personál. Na projektu se podílí také společnost Mall Group, dodavatel tabletů, a společnost Vodafone, která do všech tabletů zdarma věnovala SIM karty s datovou konektivitou. Deník BLESK pak poskytl do každého tabletu licenci předplatného BLESK Premium.

 

COVID-19 Sbírka pro sociální služby a jejich uživatele

Společnost Podané ruce o. p. s., pak vyhlásila ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a společností Sazka, a. s., veřejnou sbírku COVID-19 Sbírka pro sociální služby a jejich uživatele, na které je k dnešnímu dni 779 000 Kč. Číslo účtu je: 2701786666/2010.

"Chceme se zaměřit také na ty, kteří v systému státní distribuce zůstali zapomenuti, tedy např. poskytovatele pečovatelské služby, osobní asistence, ale i služeb sociální prevence, a nechceme zapomenout ani na ty, kteří se dobrovolně zavírají do karantén a poskytují péči v první linii, tedy na všechny pracovníky v sociálních službách," dodává Jiří Horecký.

Za více než 5 000 sociálních služeb v ČR, za téměř 100 000 zaměstnanců a dobrovolníků a hlavně za 500 000 klientů sociálních služeb - DĚKUJEME!

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MBA, prezident APSS ČR, 724 315 818

Jirka Halousek

Vede ty, co vedou
Ve firmě od úplného začátku