Jak IReSoft ke Štěstěně přišel :)

Autor: Jiří Halousek, ředitel

únoru letošního roku se mi opět stala taková ta zvláštní věc, kdy se před vámi z ničeho nic objeví příležitost a vaše intuice vám říká, že byste ji měli využít. Zažili jste to někdy? Situaci, kdy máte pocit, že najednou ty věci do sebe zapadají, že vám dávají smysl a říkáte si, že je to podivná náhoda. Poznal jsem totiž Chief Happiness Officerku (CHO), která ani nevěděla, že taková pozice existuje. „Starat se o spokojenost a štěstí lidí? To někdo ve firmách chce?“ A já ani nebyl v situaci, že bych někoho takového nehledal. Ale čím déle jsem si s Andreou povídal, tím více mi v hlavě rezonovalo, že to bude ta pravá osoba, která svojí kreativou a nadšením může přispět ke šťastnější a svobodnější firmě, kterou chci vytvořit.

iresofťačky
Andrea (CHO) je uprostřed v modrých šatech

O pozici Chief Happiness Officer (česky manažer spokojenosti/štěstí) jsem před tímto setkáním četl v několika inspirativních knížkách od amerických autorů. Taky jsem narazil na zajímavý článek o tom, jak přibývají v Česku strážci štěstí. A do třetice jsem se dostal k článku asi nejznámějšího českého strážce štěstí Michala Šrajera. Inspirovalo mě to, ale zatím ne natolik, že bych se odhodlal k akci a začal hledat vlastního CHO k nám do firmy. Ta doba měla teprve přijít.

Na konci února mě můj kamarád spojil s velmi zajímavou osobou – Andreou, která chtěla přijet z Prahy do Brna jenom pro to, aby naši firmu poznala. Napsal jsem jí, že kromě programátorů nemáme žádné otevřené pozice, ale že ji rád poznám a ukážu jí naši firmu, když má zájem. Doslova mi napsala:

„Budu to brát jako výlet za odměnu, že to, co jsem si vysnila, již existuje. I když by třeba vidina vzájemné spolupráce neklapla, samotná zkušenost mě obohatí.“

Líbil se mi její proaktivní a pozitivní přístup a tak jsme se jedno páteční odpoledně sešli a více než dvě hodinky jsme si skvěle povídali. Měl jsem z toho velmi dobrý pocit a právě v tu chvíli mi to zapadlo – člověk, který má vášeň v pořádání akcí pro lidi a pozice CHO, která ležela někde hluboce uložená v mé hlavě, se najednou spojily dohromady. Že by náhoda? Dokonce byla ochotná se přestěhovat z Prahy do Brna. Co mě však nejvíc přesvědčilo byl „domácí úkol“, který jsem jí zadal, abych si ověřil, co dokáže. Chtěl jsem, aby navrhla a zpracovala akci, kdy jako iresoftáci půjdeme udělat dobrou věc – darovat krev. Jak asi zapojí ostatní lidi? Jak jim vysvětlí smysl této akce? Jakou zvolí komunikaci? Podívejte se na výsledek, který mi za několik dní přistál na stole. Věděl jsem, že toto je další iresofťák 🙂

Mimochodem tuto akci už jsme spustili a momentálně se přihlásilo 20 lidí (dokonce i několik rodinných partnerů) a během července jdeme darovat krev. Mám z toho fakt velkou radost!

A co taková Štěstěna u nás dělá? Co je smyslem této pozice? Nejlepší bude, když vám to řekne Andrea sama:

„Dělám vlastně to, co mě baví. Propojuji lidi se stejnými zájmy. Ať už je to formou teambuildingů, sportu či společensky odpovědných akcí. Vítám i členy rodiny či partnery/partnerky, aby věděli, že i oni jsou součástí naší firmy. Snažím se zvelebovat firemní prostory a ostatní podporovat k tomu, aby se zapojili a bavilo nás to tu ještě víc. Už jsme si u nás stihli udělat workshop, kde jsme se učili připravovat Sushi. Zašli jsme si i s rodinami do brněnské ZOO, kde jsme společně pokřtili orla bělohlavého, jehož adoptivní listinu od nás Jirka dostal k narozeninám. Ze školící místnosti jsme si jeden podvečer udělali kasino….a mně ještě ani neskončila zkušební doba a léto teprve začíná :-)“

Sdílejte...Share on Facebook14Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Autor

Jiří Halousek

Jsem hrdý na firmu IReSoft, kterou vedu. Chci, aby se lidi u nás mohli spolupodílet na budoucnosti naší firmy, zdokonalovat se a realizovat své nápady a přitom být součástí něčeho většího, čím můžeme tento svět udělat lepším. Jako kouče mě baví pomáhat lidem v mém okolí, aby vyhrávali své hry a žili naplněný a smysluplný život.