No Bullshit inside IReSoft

Autor: Jiří Halousek, ředitel

Mám velkou radost, protože se nám nedávno podařilo vydat naši první iresofťáckou knížku firemní kultury – IReBook 2015. Myslím tím opravdovou, hmatatelnou, vytisknutou knížku, takže si na IReSoft můžete už i sáhnout :). A co nás k tomu vedlo? Jsme hrdí na to, jak u nás uvnitř fungujeme a rozhodli jsme se, že bychom si to neměli nechávat jen pro sebe. Chtěli jsme IReBookem ukázat, že i práce může člověka bavit a zároveň ho naplňovat. Že se do práce může člověk těšit a být součástí týmu, ve kterém rád tráví svůj čas. Proto jsme vydali knížku, na jejíž tvorbě se podíleli všichni iresofťáci a každý do ní vložil svůj vlastní, osobní příběh. Podívejte se, jak se nám to podařilo.


Rozhodně jsme nechtěli vytvořit nějaké umělé marketingové pozlátko, ale co nejvěrněji zachytit, jací lidé tvoří IReSoft a jakou máme u nás firemní kulturu. A jak nejlépe to ukázat? Zapojil jsem do tvorby všechny iresofťáky, se kterými jsme strávil desítky hodin diskuzí nad tím, proč pracují v naší firmě, čeho si váží nejvíc a jaký by vlastně měl být další člověk, kterého pustíme mezi nás.

Pak jsem všechny vyzval, aby napsali svůj vlastní příběh, co pro ně znamená IReSoft. Co se jim vybaví za asociaci, za příběh, za vzpomínku. Takový příběh, pod který jsou ochotní se podepsat. A aby to bylo ještě víc napínavé, slíbil jsem ji, že ty příběhy zveřejním přesně v tom znění, jak je napíší. Šel jsem s kůží na trh s vědomím, že když ty příběhy nebudou dobré, máme o to větší motivaci to napravit do vydání dalšího IReBooku na konci letošního roku. Vše jsme doplnili fotkami, nechali si namalovat vlastní ilustrace a nechali ho vytisknout. A jak se u knížek sluší, řádně jsme jej na vánočním večírku pokřtili.

Představení IReBookuPokřtění IReBooku

Říkáte si, co vlastně znamená hláška No Bullshit inside IReSoft? Během diskuzí s lidmi opakovaně zaznívalo, že jedna z velkých výhod IReSoftu je, že u nás nemáme korporátní bulšit. Jestli vám tento pojem nic neříká, tak se zkuste nechat zaměstnat v nějaké korporaci a pochopíte. Řada iresofťáků tam dřív pracovala a zažili, co to znamená zákaz poslouchání hudby (dokonce i ve sluchátkách), schvalování brzkého příchodu do práce, pokuta za nenošení kravaty, tvorbu papírů pro papíry, tabulek pro tabulky a boj s neúprosnou byrokracií na každém rohu. Chci věřit, že existují i fajn korporace, ale protože od tama k nám lidi nechodí, takže o jejich existenci nevím :).

Zaujal vás náš IReBook a chtěli byste ho získat v tištěné podobě? Napište si o něj na chcizazit@iresoft.cz a my vám ho zadarmo pošleme poštou nebo si ho u nás v Brně můžete vyzvednout osobně. Najdete v něm 60 stran plných příběhů, fotek, seznámíte se s vedením, dozvíte se naši historii a mnohem víc. No bullshit.

Zajímá vás, jak jsme ho vytvořili? Je to docela jednoduché. Pro přípravu IReBooku s obsahem 70ti lidí budete potřebovat:

  • 35 hodin na uspořádání 7mi pětihodinových workshopů po 10ti lidech
  • 70 chlebíčků a zákusků – důležité, bez toho to nejde
  • volnou zasedací místnost
  • desítky hodin volného času na přípravu a zpracování výstupů
  • jednoho šikovného ilustrátora
  • jednoho nadaného fotografa
  • grafické studio – zkuste třeba Foreground, ti už to umí
  • libovolnou profi tiskárnu, kde vám vaše dílo zhmotní
  • a hlavně dostatek nadšení, zápalu a odhodlání

Příště vám dám návod, jak z těchto ingrediencí uvaříte IReBook.

Sdílejte...Share on Facebook19Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn16

Autor

Jiří Halousek

Jsem hrdý na firmu IReSoft, kterou vedu. Chci, aby se lidi u nás mohli spolupodílet na budoucnosti naší firmy, zdokonalovat se a realizovat své nápady a přitom být součástí něčeho většího, čím můžeme tento svět udělat lepším. Jako kouče mě baví pomáhat lidem v mém okolí, aby vyhrávali své hry a žili naplněný a smysluplný život.

Jedna myšlenka na “No Bullshit inside IReSoft”

Komentáře nejsou povoleny.