Dělej to, co tě baví!

Autor: Josef Holán, vedoucí vývojového týmu

Dokážete si představit, že si můžete sami rozhodnout, na čem budete pracovat výraznou část své pracovní doby? Že se můžete učit, vyzkoušet něco nového, třeba novou roli nebo zajímavou technologii? Že se můžete seberealizovat, zvyšovat svou autonomii a odborně růst?

O tom, jak a proč…

Výsledkem mé práce je hlavně spokojenost lidí v týmu. Na individuálních schůzkách se mi pořád opakovalo téma dlouhodobé motivace. Jak tedy lidi více motivovat, rozvíjet je a odbourat jim částečný stereotyp, který s prací souvisí? Současně ale využít jejich potenciál, jejich touhu vyzkoušet si něco jiného a hledání výzev?

V myšlenkách ohledně motivace mě hodně pomohlo video od Dana Pinka (české titulky) – http://www.ted.com/talks/dan_pink_on_motivation.

Výtah z videa ohledně motivace krásně popsal kolega Martin. Více zde: http://blog.iresoft.cz/2016/motivace-zaklinadlo-doby/

Uvědomil jsem si, že to je přece to, po čem mí lidi touží. Je to mistrovství, smysl a autonomie!

Vzal jsem si za příklad firmu Google a možnost jejich zaměstnanců dělat 20% času na čem chtějí. To je přesně to, co potřebujeme – podporuje to autonomii, odbourává stereotyp a pokud se dílo podaří, tak i uznání. Tak proč to nevyzkoušet i u nás? S touto odvážnou myšlenkou jsem šel za Jirkou Halouskem, „naším nejvyšším“. Popravdě jsem po položení otázky, zda to nezavedeme i u nás, čekal, že mě Jirka otočí ve dveřích a zavře je za mnou. Bylo pro mě milé překvapení, když se mu nápad líbil a já jsem dostal zelenou tento nápad více promyslet a zavést ve firmě.

Věci nabraly rychlý spád. Představil jsem všem ve firmě nový projekt, který jsem pojmenoval IReLab. Smyslem je, že 20% svého pracovního času se lidé mohou věnovat svým vlastním projektům. Jeden den v týdnu. Nebo čtyři dny za měsíc. Tím jsem v nich vzbudil zájem. Bylo to přesně to, co hledali a co jim u nás do té doby chybělo.

Proč tedy IReSoft do projektu IReLab šel a paradoxně si dobrovolně ubral z kapacity a výkonu? Protože věříme, že realizované nápady posunou IReSoft dál, budeme mít další super produkty pro naše zákazníky a hlavně spokojenější zaměstnance.

A co dál?

Tři měsíce po startu projektu víme, že nám to přináší ovoce. Projektu se účastní 15 lidí, máme rozjetých nebo dokončených 5 projektů a asi 15 nápadů, které čekají na realizaci. Mám z toho radost!

Těším se, až vám zde na blogu budu moci představit, co skvělého nám v IReLabu vzniklo!

Sdílejte...Share on Facebook11Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Autor

Josef Holán

Smyslem mé práce je pomáhat lidem v týmu dosahovat skvělých výsledků a podporovat jejich rozvoj. Nejdůležitější je pro mě spokojenost lidí, které vedu. Vím, že všechno nemůže být 100%, ale pro mě je důležité, abychom společně hledali cestu, jak to dělat co nejlépe.