Dnes se narodil IReBlog. Yess.

Autor: Jiří Halousek, ředitel

Spousta firem o sobě píše, že jsou dynamické, rozvíjející se, flexibilní… Ale co si pod tím představit? Jak se to projevuje? Asi tak, jako uvnitř v IReSoftu :). To, co se totiž u nás událo za poslední rok, je fakt fičák. A protože jsme se zbytkem vedení naší firmy dostali pocit, že by to mohlo zajímat i ostatní, tak jsme se rozhodli, že se otevřeme. Že vás postupně seznámíme se všemi inovacemi a myšlenkami, kterých je u nás nespočetně. Už nechceme být tou uzavřenou společností, která si úzkostlivě chrání své know-how a procesy, ale chceme světu ukázat, jak přemýšlíme, co děláme, co se nám povedlo a co ne. Chceme ukázat slepé cesty, kterými jsme se vydali, ale i zkratky, které jsme třeba náhodou objevili.


Hned mě napadlo, jestli to bude někoho zajímat. Popravdě nevím, ale mám takovou intuici, že by mohlo. Rozhodně existuje pár lidí, kteří se už teď zajímají, co je u nás zase nového. Vždycky se s nadšením ptají: „Co jste zase vymysleli tam u vás?“ A pak nevěřícně kroutí hlavou, že to není možný a dodávají, že to přeci nemůže fungovat tady u nás (tím myslí asi české pracovní podmínky, nebo nevím co). „A proč ne?“ ptám se jich. Baví nás totiž vymýšlet věci, které jdou tak trochu proti proudu. Nechceme být tuctoví a jestli to většina firem dělá nějakým způsobem, tak přesně to je ten skvělý důvod, proč vymyslet jinou, netradiční cestu.

Minimálně bude IReBlog prostorem, jak můžeme sdělovat informace našim iresofťákům a případně i potencionálním iresofťákům (to jsou ti, které při čtení článků teprve napadne, že by se chtěli stát součástí naší značky). Takže přeji všem pohodové čtení.

A na začátku by se slušelo se představit. Nejenom sebe, ale i firmu. Takže my jsme IReSoft a já jsem Jirka Halousek, ředitel. Mně osobně se nelíbí slovo ředitel, ale zatím jsem nenašel lepší ekvivalent. Ředitel je od slova „řídit“, nebo dokonce „ředit“. Ale mě baví lidi vést. Napadlo mě označení „ten, který vede ty, co vedou“, ale to je zase moc dlouhý.

Jestli vás zajímá, kdo jsem a jaký je příběh IReSoftu, podívejte se na příběh „Cesta z hlubokého lesa“, který jsem začátkem listopadu prezentoval na konferenci Život jako hra. Je to takové otevřené přiznání a doufám, že i inspirace pro ty, kdo ještě kácí dřevo ve svém hlubokém lese.

Sdílejte...Share on Facebook14Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn23

Autor

Jiří Halousek

Jsem hrdý na firmu IReSoft, kterou vedu. Chci, aby se lidi u nás mohli spolupodílet na budoucnosti naší firmy, zdokonalovat se a realizovat své nápady a přitom být součástí něčeho většího, čím můžeme tento svět udělat lepším. Jako kouče mě baví pomáhat lidem v mém okolí, aby vyhrávali své hry a žili naplněný a smysluplný život.