And the winner is…

Autor: Jiří Halousek, ředitel

Stala se jedna neuvěřitelná věc. Náš iresoftí příběh vyhrál v soutěži o „Nejlepší projekt roku 2015 zaměřený na rozvoj koučovací kultury ve firmě“, kterou pořádala mezinárodní koučovací federace ICF ČR. Záměrně říkám náš příběh, protože u nás to rozhodně nebylo o plánované realizaci nějakého projektu. U nás to byl prostě přirozený vývoj událostí, které začaly náhodou (viz minulé video) a vyvinulo se to v něco, co nikdo z nás nečekal. Ten příběh jsem nazval „IReSoft jako hra“.

Do soutěže jsem přihlásil IReSoft jen tak ze zajímavosti. Byl jsem přihlášen na konferenci ICF, abych si poslechl 4 zajímavé řečníky ze zahraničí a nesměle nakoukl do komunity profesionálních koučů. Sám se jako profík necítím, nemám žádnou certifikaci a koučování dělám proto, že mě baví pomáhat ostatním.

Najednou se ke mně dostala přihláška do soutěže. Tak si říkám, že o nic nejde, zkusím to vyplnit, ale stejně asi nesplníme nějaká přísná kvalifikační kritéria. Kdo ví, co všechno budu muset dokládat… O to víc jsem byl mile překvapen, když mi pár dní před konferencí přišly pokyny, abych na konferenci prezentoval náš projekt a že na to mám maximálně 5 minut. A k tomu jsem spatřil, s kým to vlastně soutěžím: CET21, Česká spořitelna, ČSOB, IFE-CR a T-Mobile. A malý iresoftík mezi nimi. Velká výzva, to mám rád :).

Cítil jsem se jako David mezi Goliáši, když jsem prezentoval náš příběh mezi takovými velikány. Nebyl jsem si jistý, jestli náš příběh splňuje to, co se očekává od takového seriózního koučovacího projektu. Ostatní prezentace byly jiné než ta moje – řekl bych víc exaktnější a odbornější. Nevypískají mě? Když jsem při prezentaci zmínil slovo „hra“, rozvinul se úsměv na tvářích některých zúčastněných koučů. To mi dodalo odvahy. A když jsem v průběhu prezentace viděl pokyvování hlavy několika dalších, získal jsem pocit, že jsem i pár lidí zaujal. Výzva překonána :).

V průběhu oběda a celého odpoledne jsem se dostal do konverzace s mnoha jinými kouči. Náš koncept, že „cokoliv v životě se dá hrát jako vyhratelná hra, kterou stojí za to hrát“, je zaujal. Měl jsem radost, když mi říkali, že mi dali hlas a že nám přejí, ať vyhrajeme. Taky mě zaujalo, že koučové jsou velmi zajímaví a inspirativní lidé, se kterými mě baví vést rozhovor. Když jsem přemýšlel nad tím, čím to je, tak jsem si uvědomil jednu zásadní věc. Koučové jsou totiž lidé, kteří jsou zvídaví a umí aktivně naslouchat. Jsou to dvě ze základních koučovacích dovedností a tak se stávají jejich přirozenou součástí. Taky už jste někdy zažili diskuzi s člověkem, který je tak zaujatý svým sebestředným vykládáním, že ho vůbec nezajímáte? Ty všeználky a všudybýlky, co si potřebují honit vlastní ego, moc nemusím ;). Tak takoví koučové nejsou.

No a abyste nebyli ochuzení o tu atmosféru, jak to probíhalo, podívejte se na následující video. Mám obrovskou radost ne za sebe, ale za celý IReSoft. Cítím hrdost. Je to totiž pro nás takové potvrzení na naší cestě, které nám říká, že jdeme správným směrem. Yess.

Sdílejte...Share on Facebook45Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn24

Autor

Jiří Halousek

Jsem hrdý na firmu IReSoft, kterou vedu. Chci, aby se lidi u nás mohli spolupodílet na budoucnosti naší firmy, zdokonalovat se a realizovat své nápady a přitom být součástí něčeho většího, čím můžeme tento svět udělat lepším. Jako kouče mě baví pomáhat lidem v mém okolí, aby vyhrávali své hry a žili naplněný a smysluplný život.

Jedna myšlenka na “And the winner is…”

  1. Gratulujem Jirko. Teší ma že sa tebe, aj IreSofťákom darí. Budem sledovať vývoj a držať palce! 🙂

Komentáře nejsou povoleny.